Gdy ludzie rozmawiają ze sobą, coś wspaniałego może się wydarzyć.

O NAS

Jesteśmy oddanym zespołem:

  • Nauczycieli
  • Tłumaczy
  • Edytorów tekstu

Dzielimy pasję do języków oraz różnych metod komunikacji i z powodzeniem obsługujemy naszych klientów od 19 lat.

Niezależnie od potrzeb językowych, wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół nauczycieli pomoże Ci osiągnąć Twoje cele, ponieważ wierzymy, że kiedy ludzie rozmawiają ze sobą, coś wspaniałego może się wydarzyć.

Speak_Easy-19 (1)

Bezpłatna konsultacja to tylko jedno kliknięcie!

Nasi nauczyciele nie mogą się doczekać, aby Cię poznać!

NASZ ZESPÓŁ

Jarek (3)

Jarek Malec posiada ponad 20 lat doświadczenia nauczycielskiego. Wraz z żoną Nanine Blignault jest właścicielem SpeakEasy oraz nauczycielem języka angielskiego. Oprócz tego jest tłumaczem ustnym i pisemnym.

„Każdy uczeń to nowe wyzwanie. Moim zadaniem jest wyposażenie uczniów w narzędzia potrzebne do osiągnięcia celów językowych. W tym procesie odnajdują się w nowym języku i budują pewność
siebie ”.

W SpeakEasy od 2002

Nanine2

Jako współzałożycielka i nauczycielka angielskiego w SpeakEasy, Nanine (RPA)
nie tylko uczy, ale również jest zaangażowana w każdy aspekt pracy szkoły.
Przed założeniem SpeakEasy otrzymała tytuł licencjacki na kierunku język
angielski i psychologia w Stellenbosch University (RPA). Ukończyła również
studia podyplomowe w zakresie nauczania języka angielskiego jako drugiego
języka (obcego) w Open University (Wielka Brytania).

„Energia i entuzjazm, które towarzyszą moim studentom uczącym się nowego języka
niesamowicie mnie inspiruje. Wychodzą naprzeciw nowym zadaniom, zmagają się z
zagadnieniami, które są im obce i przekonują się, że są gotowi na kolejne wyzwania.
Uwielbiam to!”

W SpeakEasy od 2002

Asia W-W (3)

Joanna posiada tytuł magistra anglistyki Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowe studia z zakresu tłumaczeń pisemnych, konsekutywnych i symultanicznych. Języka angielskiego uczy od 2004 roku. Mama dwójki dzieci. W wolnym czasie Joanna lubi grać w gry planszowe, czytać książki science-fiction i fantasy oraz powieści o historii Wielkiej Brytanii.

W SpeakEasy od 2016

Magenta (2)

„Nauka języka obcego to znacznie więcej niż nauka nowych nazw tych samych rzeczy. To nauka nowego sposobu myślenia o nich. Nauka języka obcego ma więcej zalet niż tych, które są znane wielu osobom. Jest to wielki atut procesu poznawczego, sprawia, że się rozwijamy i pozwala uzyskać zupełnie nową perspektywę. Najważniejsze jest, aby uczynić lekcję przygodą intelektualną, podróżą, nowym doświadczeniem zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela. ”

Magda ma ponad 15-letnie doświadczenie w nauczaniu na standardowych kursach, szkoleniach korporacyjnych i projektach unijnych. Ukończyła filologię angielską i ekonomię w Instytucie Lingwistyki Stosowanej ze specjalizacją Business English. Jej hobby to podróże i projektowanie wnętrz.

 

W SpeakEasy od 2017

Ania P (2)

Entuzjastka współpracy i kontaktu z ludźmi. To, co mnie w tym fascynuje, to możliwość zrozumienia różnorodnych perspektyw oraz budowanie silnych więzi. Przekonana jestem, że efektywna komunikacja i współpraca są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w dowolnej dziedzinie. Po godzinach, kiedy nie zajmuję się pracą, oddaję się swojej pasji - stylizacji paznokci. To dla mnie sposób na wyrażenie kreatywności i dodanie koloru do życia. Dodatkowo, uwielbiam spędzać czas przy pieczeniu różnego rodzaju słodkości, co dostarcza mi smakowitej przyjemności i relaksu.

W SpeakEasy od 2023

Madzia (3)

Dla mnie dobra komunikacja międzyludzka to podstawa, w każdym języku. W pracy zawodowej nieustannie przyświeca mi myśl, że nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałaby uczciwa i szczera rozmowa. Zawsze cieszy mnie możliwość poznawania nowych ludzi i ich kultur, ponieważ uważam, że to ludzie: wszyscy razem i każdy z osobna decydują o niepowtarzalnej atmosferze danego miejsca.

Prywatnie jestem nieco zabieganą i ciągle rozśpiewaną mamą dwójki maluchów, która bardzo docenia czas spędzony sam na sam z dobrą książką czy serialem anglojęzycznym 😊

W SpeakEasy od 2020

Kasia S

Filmoznawczyni- edukatorka. Specjalizuję się w nauczaniu języka angielskiego dzieci (przedszkole i szkoła podstawowa). 6 lat życia spędziłam w Londynie, 9 miesięcy mieszkałam też w Chicago. 

Kontakt z dziećmi to dla mnie budowanie relacji, przygoda, wyzwania i okazja do nieustannej nauki. Interesuję się psychologią, podczas pracy z dziećmi stosuję elementy porozumienia bez przemocy oraz Montessori. Kocham ciężką muzykę, styl lat 50, książki i filmy. 

 

W SpeakEasy od 2018

Dominika (3)

Bycie nauczycielem niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność, którą my - jako lektorzy, podejmujemy, aby zachęcić i zmotywować naszych uczniów do używania języka swobodnie, bez strachu przed krytyką. W związku z tym zawsze staram się być dla moich uczniów ogromnym wsparciem oraz przyjaciółką. Podczas zajęć staram się pokazać jak bardzo przydatny jest język angielski w dzisiejszym świecie oraz jak wiele cudownych przygód można przeżyć z jego pomocą. Moje zajęcia to przede wszystkim wiedza praktyczna, ZABAWA i ogrom (u)śmiechu. Zacznijmy myśleć kreatywnie! 🙂 

W SpeakEasy od 2020 roku.

Dawid (2)

„Zawsze myślałem, że granice naszego języka są granicami naszego świata. Dlatego wszyscy powinniśmy poszerzać te granice, ucząc się nowych języków”.

Dawid jest zaangażowanym nauczycielem języka angielskiego, który od 12 lat pracuje z młodzieżą i dorosłymi. W wolnym czasie uprawia różne sporty.

W SpeakEasy od 2017

Krystian (2)

Jestem studentem filologii angielskiej, dzięki czemu wciąż pogłębiam wiedzę na temat lingwistyki. Zależy mi, aby zdobytą wiedzą dzielić się w jak najciekawszy sposób. Do wybrania tej ścieżki kariery zawodowej zainspirowała mnie moja nauczycielka i mam nadzieję stać się właśnie taką inspiracją dla moich uczniów. Praca jako nauczyciel języka jest niesamowicie ciekawa i nie sposób się w niej nudzić ze względu na możliwość wymiany poglądów z ludźmi o przeróżnych pasjach.

W SpeakEasy od 2023

Natalia A (2)

Zaczęłam uczyć angielskiego w 2018 roku jeszcze kiedy sama byłam na studiach i z każdym dniem kocham to bardziej. Nauczanie przynosi mi wiele satysfakcji. Głęboko wierzę, że utrzymywanie dobrych i przyjaznych stosunków z uczniami ma pozytywny wpływ na przyswajanie wiedzy dlatego zawsze troszczę się i szanuje moich podopiecznych.

Uwielbiam spotykać nowych ludzi i dzielić się doświadczeniami. W wolny czasie słucham muzyki ale też czytam powieści detektywistyczne.

W SpeakEasy od 2021 roku

Grzegorz (2)

"Nauka języka angielskiego to jak przechodzenie przez drzwi, za którymi znajduje się nowy i ogromny świat, który był tam od zawsze. Czy chcesz mieć możliwość go dostrzec i poznać?".

 
Absolwent filologii angielskiej, pasjonat podróży i poznawania nowego i nieznanego w życiu. Po studiach wyjechał do Szkocji na 7 lat chcąc zanurzyć się w języku i kulturze tego anglojęzycznego kraju, aby nimi przesiąknąć, móc wrócić i dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą. Z językiem angielskim ma do czynienia od najmłodszych lat.
Komunikacja jest dla niego podstawą do budowania wszystkiego, dlatego też kładzie nacisk na rozumienie i poprawność wymowy komunikatów werbalnych.
Samodoskonalenie się jest dla niego jedyną i słuszną drogą na przód.
 
 

W SpeakEasy od 2023 roku.

Ania W (1)

”Wierzę, że nauka obcych języków to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale także odkrywanie siebie na nowo. Proces uczenia się języków obcych jest fascynujący i pełen niespodzianek. To wyzwanie, które nie tylko rozwija nasze umiejętności komunikacyjne, ale także kształtuje naszą dyscyplinę. Przezwyciężając trudności, uczymy się umiejętności, które pomagają nam odnosić sukcesy w różnych sferach życia.”

Ania jest magistrem filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Oprócz nauczania, jej zainteresowania obejmują język koreański, Krav Magę oraz pasję do kina.

 

W SpeakEasy od 2023 roku

Radan (1)

Dla mnie, jako dla wędrowca z nomadyczną duszą, wyzwaniem było osiedlenie się w jednym miejscu. Dlatego właśnie czuję, że nauczanie języków, których nauczyłem się podczas moich podróży, jest sposobem na dalszą wędrówkę, ale już nie na nogach. Daje mi to ogromną satysfakcję, że mogę przekazywać dalej wiedzę o kulturach  i językach, które przyswoiłem sobie przez moje dotychczasowe życie, a zainteresowanie, radość i postępy moich uczniów sprawiają, że jeszcze raz przeżywam te przygody. I to coś więcej niż tylko osobista satysfakcja, to poczucie przekazywania spuścizny.

 

W SpeakEasy od 2023 roku

Kasia R (4)

„Język nie jest darem genetycznym, to dar społeczny. Nauka nowego języka to stawanie się członkiem klubu – społeczności użytkowników tego języka.”

Od 15 lat zapraszam do przyłączenia się do Klubu mówiących w języku angielskim.

W wolnym czasie, uwielbiam czytać biografie i jeździć na snowboardzie. Żeglarstwo jest moją pasją - jestem także instruktorem żeglarstwa, ale najczęściej chodzę na długie spacery z rodziną.

W SpeakEasy od 2021 roku

orlando

Orlando pochodzi z Bogoty w Kolumbii, więc jego językiem ojczystym jest hiszpański. Jest grafikiem i malarzem. Studiował i mieszkał w Londynie. Tam uczył się angielskiego jako drugiego języka i odbył kurs dla nauczycieli w szkole języka angielskiego Stanton. Studiował również stepowanie i aktorstwo w szkole artystycznej Putney. Uczył hiszpańskiego jako drugiego języka w Londynie. Posiada Certyfikat z nauczania języka hiszpańskiego jako drugiego języka oraz certyfikat ELEX.

Uczy angielskiego i hiszpańskiego od ponad 15 lat. Jest certyfikowanym nauczycielem języka angielskiego British Council w Kolumbii. W wolnym czasie lubi malować i tańczyć zumbę. Jest osobą otwartą, przyjazną i wyluzowaną. 🙂

W SpeakEasy od 2020 roku.

Jo (1)

Joanna Wiśniewska, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, to nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego.

Poza klasą, lubi poczuć wiatr we włosach podczas jazdy na rowerze, a wieczory najchętniej spędza z dźwiękami muzyki zespołu The Beatles. A jeśli kiedykolwiek słyszysz jakiś hiszpański akcent w jej wymowie, to dlatego, że uwielbia doskonalić swoje umiejętności językowe po hiszpańsku.

Co do jej poczucia humoru, uwielbia te nieco bardziej "suche" dowcipy - nie każdy musi wywoływać łzy śmiechu, by był zabawny. To sprawia, że atmosfera w jej klasie jest zawsze luźna i przyjazna, a nauka przebiega jak po maśle.

 

W SpeakEasy od 2023

Alex1

Na swoich zajęciach skupiam się głównie na nauce mówienia. Uważam, że umiejętność komunikacji w języku obcym pozwala uniknąć blokady językowej. Zwracam również uwagę na prawidłową wymowę. Posiadam 3-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. W wolnym czasie wędruję po górach, biegam oraz pływam.

Wychowałem się w Niemczech i mieszkałem tam 18 lat. Językiem niemieckim posługuję się swobodnie i chętnie podzielę się swoją wiedzą z innymi.

 

W SpeakEasy od 2022

Daniel (1)

Daniel jest native speakerem języka angielskiego ze słonecznej Republiki Południowej Afryki. Mając doświadczenie w projektowaniu, postrzega komunikację wizualną, jak i werbalną jako rozmowę, która łączy ludzi, buduje mosty i umożliwia wymianę ekscytujących nowych pomysłów. Jego rola w SpeakEasy koncentruje się na poprawie płynności  i praktyce konwersacyjnej, co pozwoli Ci komunikować się jasno i pewnie.

 

W SpeakEasy od 2022

martyna l

Myślę, że idealnym lektorem jest ten, który postępuje zgodnie z imperatywem kategorycznym  Immanuela Kanta. Ten niemiecki filozof oświeceniowy zasłynął między innymi tą żywą zasadą etyczną do dziś formułowaną na wiele sposobów, która w tym konkretnym przypadku powinna brzmieć: „Uczyć tylko tak, jak sam chciałbyłbyś być  uczony zawsze i przez innych ”.

Martyna jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra filologii hiszpańskiej. Już na studiach licencjackich rozpoczęła pracę jako nauczycielka, ucząc głównie dzieci i młodzież. Dwukrotnie przebywała na stypendium zagranicznym w Hiszpanii. Wolny czas spędza na czytaniu powieści kryminalnych i oglądaniu La Liga.

W SpeakEasy od 2018

IMG-20210812-WA0006

Ewa jest absolwentką filologii włoskiej ze specjalizacją w nauczaniu języka włoskiego jako drugiego języka. Posiada bogate doświadczenie w nauczaniu języka włoskiego, hiszpańskiego oraz polskiego jako języka obcego. Na zajęciach posługuje się nowoczesną i niekonwencjonalną metodologią. Jest uznanym nauczycielem w firmach i instytucjach. Stale się rozwija, uczestniczyła w wielu szkoleniach metodycznych i językowych, m.in. w Salerno, Mediolanie, Genui oraz Madrycie. Pisze i koordynuje projekty europejskie: Ponadnarodowa Mobilność Uczniów oraz Erasmus+. Jej pasją są podróże. Posiada uprawnienia pilota wycieczek zagranicznych i organizuje autorskie wyjazdy do Włoch i Hiszpanii.

W SpeakEasy od 2009

283753198_3131087223815789_7491486959053469997_n

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracowałam z dziećmi i z młodzieżą. Uczenie języka polskiego jako obcego rozpoczęłam w 2000r. od Węgrów. Znam języki angielski i rosyjski. Na moich lekcjach oprócz reguł gramatyki przekazuję wiedzę o polskiej literaturze i poezji. W procesie nauczania dbam o miłą atmosferę i poprawną komunikację. Lubię kontakt z ludźmi, poznawanie kultury ich kraju. Prywatnie jestem mamą dwóch licealistek, którym od 11 lat towarzyszę w uprawianym przez nie judo.

W SpeakEasy od 2022 roku

Kasia Z (3)
Nauczanie języków sprawia mi mnóstwo radości – cenię sobie kontakt z
ludźmi i możliwość odkrywania tych samych tematów na nowo, z wielu
różnych perspektyw. Z wykształcenia jestem polonistką, ale moje
zamiłowanie do języków nie ogranicza się tylko do polskiego. Staram
się zarażać uczniów tą pasją i pokazywać im, że przyswajanie wiedzy
może być ciekawą i wciągającą przygodą. Interesuję się literaturą
współczesną, uwielbiam też gry planszowe oraz filmy i seriale
animowane.
 

W SpeakEasy od 2023 roku

Natalia
Nie wyobrażam sobie życia bez swojej pracy. Jest moją pasją od wielu lat, bo jest inspirująca, cały czas różna i zawsze wymagająca. Mam dużo doświadczenia w pracy na różnych poziomach języka angielskiego i zawsze się staram zafascynować ucznia i zachęcić go do kolejnych wyzwań językowych. W trakcie swojej profesjonalnej podróży staram się być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w nauczaniu języka angielskiego i korzystać z materiałów, pozwalających przygotowywać motywujące oraz inspirujące lekcje, dzięki którym uczniowie szybciej i efektywniej uczą się języka.
 

W SpeakEasy od 2022

ZNAJDŹ NAS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

+48 501 412 908

hello@speakeasy.pl

ODWIEDŹ NAS:

DAMROTA 163
43-100 TYCHY
POLAND
GOOGLE MAPS

Find Us on Google Maps
Take a Virtual Tour! (Desktop Only)